Автори проекту розповіли, що означають скульптури на бульварі Олександрійському

Скульптура «Ліричне послання»

Cтворена турецьким митцем Ілкером Ярдімчі (Ilker Yardimci). Своїми творами автор ніби пише ліричні вірші в міському просторі.
Митець вважає, що міста можна порівняти з живими організмами. Вони ростуть і змінюються. Вулиці, бульвари, будівлі є органічними частинами міста. Мистецтво – це душа міста.
Ілкер Ярдімчі шукає нові композиції та ідеї, надихаючись геометричними формами: сферами, еліпсами, кубами. На його думку геометричні форми зберігають нескінченну духовну енергію, а форма сфери є основним елементом Всесвіту.
Рух – головний принцип Всесвіту. Під різним кутом огляду скульптура змінює свою форму. Динамічна візуальність з’являється завдяки руху самого глядача навколо скульптури. Скульптура, як форма мистецтва відіграє важливу роль у зміні сприйняття і культури людини. Ілкер Ярдімчі сподівається, що своєю скульптурою він зможе внести важливий вклад в досягненні цієї цілі.
Автор також запрошує вас запропонувати свою власну інтерпретацію скульптурі. Які асоціації виникають у вас?

 

Скульптура Сергія Баранника (Sergey Barannik) нагадує фігуру людини з двома крилами. Де одне крило – це земна матерія, інше, не прив’язане до землі символізує гармонію і духовність. Геометричні елементи композиції – сферу та круги, автор ототожнює з легкістю і веселощами.
Таким чином, масштабна та конструкційно важка скульптурна композиція, несе людям надихаючий посил.
Сергій Баранник бачить людину майбутнього сильною, відкритою, в гармонії із собою.
Автор також запрошує вас дати свою власну інтерпретацію його скульптурі. Які асоціації виникають у Вас?

 

“Радість”

Cкульптура Михайла Левченко (Michael Levchenko Sculpture) являє собою образ людини, природне бажання якої бути щасливою.
Прості геометричні форми, що зібрані воєдино, символізують відчуття щастя, що формується з щоденних маленьких дрібничок та позитивних емоцій.
Але радість дуже крихка і непостійна. Гармонія в будь-який момент може розпастися на окремі елементи. Щоб утримати відчуття радості, людина змушена постійно балансувати. Це передано автором у вигляді круглого елемента біля основи скульптури. Скульптуру завершує голова-око, через який людина заглядає всередину себе і пізнає зовнішній світ.
Михайло запрошує вас надати свою власну інтерпретацію его скульптурі.

Скульптура “Стійкість”

художника Пласідо Родрігес Боннін (Placido R.bonnin), Іспанія, виконана в чорному металі.
Робота Пласідо несе в собі ідею відродження людини після складних, травмуючих подій його життя. Автор замислюється над боротьбою, яку ми ведемо самі з собою, відновлюючись після конфлікту. Ми повинні боротися з тривогою, сумнівами і переосмислити нашу реальність. Це дуже важко, але це потрібно зробити з гідністю.
Коли ми говоримо про країни, існує тісний зв’язок між трьома компонентами: розвиток, багатство і промисловість. Працюючи з залізом в своїй роботі для Білої Церкви Пласідо Родрігес Боннін звернув увагу, що в Україні розвинена металургійна промисловість та розповсюджено промислове виробництво.
Готуючись до створення скульптуры в місте Білая Церква, Пласідо вивчив ситуацію в Україні. Знаючи, що країна піддалася великій кількості конфліктів, для людей дуже важливо відчувати, що є не тільки руйнування, але і процес створення нового. Автор говорить нам, що навіть в найважчі часи люди здатні змінитися та відродитися.
Скульптура Пласідо представляє великий бутель ацетилену, зв’язаний кабелем. Через деформування кабелю від напруги, бутель перетворюється у фігуру Людини. Руки людини, спокійні і сильні, допомагають йому пройти через випробування змінами. Маска на обличчі визначає внутрішній темп, спокій і впевненість. Людині потрібні особливі навички, щоб розвиватися і не падати духом у важкі моменти його життя.
Скульптура Пласідо Родрігес Боннін – це вираз поваги всім людям України за їх внутрішню силу і здатність відродження після складних і травмуючих подій.
Автор також запрошує вас дати свою власну інтерпретацію його скульптурі.

 

Назва роботи Флоренс Хоффманн (Florence Hoffmann) з Люксембургу – “Mass instruction weapon” (українською – “Зброя масового навчання”) – це гра слів англійською, що походить від широко вживаного терміну Mass destruction weapon (українською – “Зброя масового знищення”). Ви бачите книгу на колесах, образ якої нагадує гармату. Автор говорить про те, що коли ви здобуваєте освіту, що символізується книгою, ви отримуєте знання і досвід, які дозволяють вам більш широко дивитися на багато речей, що відбуваються навколо вас. Знання можуть запобігати війнам. Війна – це конфлікт поглядів, коли люди не можуть прийти до спільної думки. У своїй роботі Флоренс Хоффманн задає питання: «Чому ви вважаєте, що ваша ідеологія краща за мою або які в мене підстави думати, що моя ідеологія краща за вашу?»
Ідеологія не варта жодної війни, ніде і ніколи. Це основна ідея скульптури Флоренс Хоффманн, яку вона хоче донести до глядача.
А ще Флоренс запрошує вас запропонувати свою власну інтерпретацію, їй дуже цікаво знати, а що ви бачите в створеному образі? Які асоціації виникають у вас?

 

BOORYAK

 

Напиши свій коментар!