Про перспективи Геннадія Дикого на парламентських виборах

На своїй сторінці в фейсбук  Alex Golobuckij поділився думками про перспективи міського голови на виборах в Верховну Раду

І трохи про ситуацію в регіонах: Київщина, Біла Церква.
На цих парламентських виборах чи не в усіх учасників одна й та сама проблема: кадри. І хоча значна кількість партій іде під гаслом «обирайте нові обличчя» – нових облич насправді дуже мало. Скажімо, в того ж «Слуги народу» просто немає вибору, бо геть порожній кадровий резерв – тож там підхід до формування списку суто бізнесовий і список наповнюється не просто «старими обличчями», а геть давніми і майже забутими. Інші партії просто розраховують на «перевірені кадри» – переважно чиновників і мерів на місцях. Загалом, це цілком логічно: працює сподівання, що ті досить добре «засіяли» свої округи, щоби на цьому ресурсі здобути перемогу.
Але це – фатальна помилка. Бо запит суспільства на нові обличчя ніде не дівся – як і жорстке неприйняття старих облич. Виборець не підтримуватиме «досвідчених», бо вони персоніфікуються зі конкретними невиконаними обіцянками, із корупцією та кримінальними справами, до яких догосподарювалися у післямайданний період.
Далеко ходити не треба. Хто, наприклад, готується йти у Верховну Раду по мажоритарці у Білій Церкві?
Як я розумію, одна з крупних партій планує зробити ставку на міського голову Геннадія Дикого. Але хтось реально оцінював негативний шлейф, який є у Дикого? Діяльністю міського голови зацікавилося НАБУ, провели обшуки, порушено кілька кримінальних справ. Бо якось дуже синхронно почали розцвітати компанії з орбіти Дикого, тільки-но виконком міськради підняв тарифи на опалення, проїзд в автотранспорті чи комунальні послуги. І висновки щодо обґрунтованості підозр Геннадію Дикому у дерибані міського бюджету ще попереду.
У мережі вже з’явилися промовисті відеоролики про діяльність білоцерківського міського голови далеко за межами законності. І далі кампанія проти нього буде лише набирати обертів. І це не чорнуха, на яку можна не звертати уваги. Місцеві ЗМІ про всі ці факти пишуть давно та досить відверто.
Так рейтинг Дикого поки реальний. Але він існує лише «по інерції», поки немає сильних суперників. Скажімо, досі нічого не чути про висуванців по Білій Церкві від новообраного президента чи від партії «Сила і честь» Ігоря Смешка, котрий у першому турі президентських виборів посів по білоцерковському округу трете місце.
Очевидно, що кандидати, які підуть на вибори під прапорами Смешка чи Зеленського, доволі легко обіграють Дикого. Адже за мером тягнеться шлейф корупційних скандалів, його активно знищуватимуть з усіх боків, відтак підтримка постійно знижуватиметься. Тому й дивно, що хтось ще робить ставку на кандидата без реальних шансів на перемогу.
Немає сильних кандидатів з якими можна домовитись про співпрацю? Чи, може, з Києва просто не видно, що насправді відбувається у місті?
Для Дикого програш не буде фатальним, він залишиться мером. А ось для партії, котра зробить на нього ставку, це мінус один багнет у парламенті. При тому кожний такий «мінус один» може мати вирішальне значення. Кілька таких ставок на «Диких», як в Білій Церкві, – і Зеленський точно отримає повністю підконтрольний парламент. Просто тому, що люди критично не хочуть голосувати за старих, дискредитованих вздовж і впоперек корупціонерів.

Напиши свій коментар!