Триває набір на військову службу за контрактом у 72 окрему механізовану бригаду імені Чорних Запорожців

У прес-службі 72-ї бригади повідомляють:

“Триває набір на військову службу за контрактом у нашу прославлену в боях за Україну 72 окрему механізовану бригаду імені Чорних Запорожців.

Згідно директиви Міністра оборони України 30 жовтня 2002 року було сформовано 72 окрему механізовану бригаду. З цього часу починається новий шлях у житті нашої частини. До початку російської агресії бригада входила до складу Об’єднаних сил швидкого реагування та вважалась однією з найбільш боєздатних частин у Збройних Силах України.

Офіційно вважається, що бойовий шлях бригади розпочався 8 березня 2014 року. З перших днів російської агресії проти України, особовий склад бригади став на захист нашої держави на Кримському напрямку, Донеччині та Луганщині. Підрозділи бригади виконували бойові завдання біля міст Маріуполь та Волноваха, на Донеччині (Приазов’я), виконували завдання по прикриттю російсько – українського кордону в районі Степанівки, Дмитровки, Червонопартизанська, Ізварино, Старобешево, форсували річку Міус. Також, підрозділи бригади утримували Донецький аеропорт. На початку вересня 2014 року наші воїни зупинили спробу танкового прориву ворога під Стилою та Петровським.

Інтенсивні бойові дії воїни бригади вели на Волноваській ділянці фронту, де нанесли значні втрати ворогу у живій силі та техніці. Бої тривали під Гранітним, Старогнатівкою, Білокаменкою, Новоласпою, Новотроїцьке, під час яких нашими воїнами були зайняті опорні пункти російсько – терористичних військ та стратегічні висоти, що дозволило убезпечити цивільне населення від обстрілів терористів.

На початку жовтня 2016 року, після проведення заходів відновлення боєздатності та проведення бригадних тактичних навчань з бойовою стрільбою, 72 окрема механізована бригада продовжила виконання бойових завдань на Авдіївському напрямку, а саме – недопущення проникнення в глибину території держави незаконних збройних формувань, диверсійно-розвідувальних груп та регулярних формувань збройних сил РФ, постачання зброї, боєприпасів, інших матеріальних засобів. У січні 2017 року ворог розпочав штурм наших позицій, відбиваючи який, бійці механізованого батальйону захопили ворожий опорний пункт поблизу наших позицій. Оговтавшись, противник відкрив шалений артилерійський обстріл та здійснив багато спроб штурму захоплених позицій. Завдяки мужності та героїзму воїнів бригади, вдалося утримати позиції та завдати ворогу значних втрат. В результаті відбиття штурмових дій ворога, було захоплено опорний пункт противника «Алмаз-2», який було перейменовано на «Орел» в честь Героя України, заступника командира механізованого батальйону майора Андрія Кизило, який загинув під час бою на вказаній позиції 29.01.2017 року. Виконуючи бойові завдання на Авдіївському напрямку у вказаний період по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, під час проведення антитерористичної операції на сході країни, підрозділи 72 ОМБр в складній бойовій обстановці значно просунулись вперед та повернули під контроль територію, яка раніше була непідконтрольною Україні.

Президент України, з нагоди Дня Незалежності, 24 серпня 2017 р. видав Указ від 23.08.2017 року №234/2017, згідно якого 72-га окрема механізована бригада отримала почесне найменування 72 окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців.

З травня 2018 по січень 2019 року 72 окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців брала участь у відсічі російської агресії в складі Об’єднаних сил в районі «Світлодарської дуги». Завдяки наполегливості та професіоналізму військовослужбовців бригади вдалося за короткий термін побудувати стійку оборону та створити систему вогню, що дозволило ефективно виконувати завдання за призначенням і завдавати ворогу суттєвих втрат.

Нещодавно, наша військова частина повернулася з Луганщини, де обороняла ділянку фронту від Золотого і до Новозванівки з липня 2019 до березня 2020 року, завдаючи російським окупантам відчутних втрат.

Бойовий шлях 72-ї бригади Чорних Запорожців складається з багатьох тисяч історій наших хоробрих та відважних воїнів. Ми запрошуємо долучитися до наших лав, щоб спільно боронити наші сім’ї, Україну та разом робити історію нашої перемоги над підступним ворогом!”

Стати воїном вже сьогодні: 0933716043

 

Напиши свій коментар!