Вартість проїзду в маршрутках таки зросте

Всі радіють, що відклали подорожчання проїзду. Звичайно я не фанат підняття цін. Але мені здається, що це не той випадок, коли варто сильно радіти.

Про величезні заробітки власників маршруту
Є власник маршруту, в нього є маршрутки, він заробляє певну суму, його це влаштовує. Потім певні фактори змінюються і його прибутки падають. От він порадився з іншими власниками, а в них така ж ситуація, в когось краще в когось гірше. І от вони вирішують, що треба підняти вартість. Але їм відмовили.
Щоб ви зробили на місці власника? Правильно шукали б інші шляхи повернутись на той же рівень заробітку.
І тут починається економія на всьому: обслуговування авто(колеса будуть відпадати частіше), зарплата водія (відсоток адекватних водіїв стане меншим), срачі з пільговиками вийдуть на новий рівень, останні маршрутки частіше будуть зникати з останнього рейсу, прибирання в салоні та перетяжка сидінь будуть рідше і т.п.
В мене жодних сумнівів, що якщо вам до цього не подобались наші маршрутки, то після цього ви їх будете “любити” з новою силою.
Звичайно можна рахувати, що власник заробляє скажені суми, але що з цих підрахунків, якщо він не згоден заробляти менше.  Жодних сумнівів, що обираючи між вашим комфортом і своїм гаманцем, він вирішить урізати ваш комфорт, а не свій гаманець.
Ви ж мабуть помічали, що в деяких кафе ціни не змінювались, але ваша улюблена  страва тепер має меншу, тут так само 🙂

Про підвищення вартості
Моя ставка на те, що підвищення проїзду таки відбудеться. Вірогідність 80%

Про міську владу
Якщо  подорожчання не відбудеться, значить в міської влади просто немає яєць, щоб відстоювати свою позицію та рішення.
Справжнім майстром підняття тарифів, був Леонід Кучма, при ньому дуже часто була схема, коли заявляли про подорожчання в чотири рази, всі обурювались, а потім раділи, що їх почули та підвищили лише в два рази. Перемога!
Така тактична мудрість обійшла стороною нашу міську владу.  Взагалі нинішня влада не вміє працювати з мешканцями міста та громадською думкою, інформаційна війна програна в усіх питаннях.

Про організаторів
Цікаво, що місцева політична еліта зовсім не піарилась на цій темі, тихенько відмовчувались, лише деякі активісти пробували шуміти на цю тему.  Всі тарифні качєлі організовують “зальотні” хлопці:
Микола Бабенко, який до нашого міста немає жодного відношення, але вже роздає цукор нашим пенсіонерам, не перший рік фінансує безкоштовну газету з “правильною” інформацією і піариться на всіх тарифах.
Другим став кандидат в президенти Сергій Каплін, який на всіх білбордах обіцяє знизити вартість газу в чотири рази. Це ще більший популіст ніж баба Юля. Дивно чому він агітує за стару ціну 5 грн, мав би вимагати знизити до 1,25.

Про вартість проїзду
Є люди, які пишуть, що вони готові платити 7 грн, але хочуть щоб зростала і якісь. Якісь мінімальні покращення будуть, але  навряд ви їх зможете розгледіти
Якщо ви хочете покращення якості маршрутних перевезень,  то збирайтесь під міською радою і вимагайте підвищення ціни до 15 грн.
Підняття до 10 грн, дало б більший імпульс в плані розвитку громадського транспорту, але в наших передвиборчих реаліях це не можливо.
Якщо для вас проблема їздити на роботу за 10 грн, то задумайтесь про те чи варто їздити на таку роботу.
Для міської влади не буде проблемою навіть знизити вартість проїзду до 4 грн, це реально. Для прикладу коли в Білій Церкві був проїзд 2 грн, то потрапивши в інше місто я був приємно здивований ціною в 1 грн, правда везли мене в старій газельці…
Вихід із ситуації очевидний – Микола Бабенко має накупити собі маршруток, подати документи на конкурс і возити людей по 2 грн.
А Сергій Каплін по 1,25 грн
Напиши свій коментар!